Mobilna klinika ALVO zasili Szpital Zakaźny w Poznaniu

photo

Alvo, polski producent wyposażenia sal operacyjnych i urządzeń medycznych, mobilne systemy szpitalne produkuje i dostarcza od 5 lat. Dziś, z odsieczą dla szpitala zakaźnego w Poznaniu, wyrusza modułowe ambulatorium Alvo.

Zdaniem ekspertów, zanim szczepienia na COVID-19 staną się powszechnie dostępne, a społeczeństwa zdołają wygenerować odpowiedni poziom odporności, należy rozważać długoterminowe strategie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2, włączając przewidywaną sytuację dokonywania izolacji i leczenia pacjentów w warunkach innych niż szpitalne.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Alvo oferuje dwa rozwiązania:

  1. Mobilne ambulatoria lub izolatoria kontenerowe – w pełni wyposażone, samowystarczalne pokoje pacjenta, z własnym zapleczem medyczno-technicznym, które można dowolnie łączyć
    w funkcjonalne kompleksy szpitalne, oddziały zakaźne. Niezależne lub dołączone do infrastruktury istniejącego szpitala. Najwyższy poziom bezpieczeństwa dla personelu i pacjentów jest zapewniony poprzez kontrolowane warunki w pomieszczeniu. Powietrze jest chłodzone lub ogrzewane w zależności od wymaganej temperatury.
  2. Tymczasowe stanowiska intensywnej terapii pacjenta – modułowe rozwiązanie do szybkiego wdrożenia w przestrzeniach adaptowanych (hale sportowe, centra kongresowe). Konstrukcja samonośna przyjeżdża na miejsce gotowa do postawienia, z wbudowaną instalacją gazów medycznych, przyłączy technicznych, systemem przywoływania personelu. Podstawowa opcja opiera się o lekką konstrukcję systemu 3 ścian z higieniczną kurtyną. Istnieje również możliwość dostarczenia zamkniętego stanowiska z drzwiami wykonanymi z aluminium. Takie rozwiązanie pozwala na dalszą modernizację i rozbudowę (możliwe jest dodanie sufitu, wykładziny i systemu wentylacji).

Sytuacja nagła wywołana epidemią koronawirusa wymaga szybkiego działania i sprawdzonych rozwiązań. Niestety obserwujemy w ostatnim czasie próby wykorzystania szybkich, tanich koncepcji prototypów modułowych szpitali zakaźnych lub izolatek, opartych często o crowdfunding, do grania na emocjach wywołanych lękiem przed epidemią. Zalecałbym ostrożność. Tu liczy się przede wszystkim doświadczenie i znajomość technologii. Chodzi o bezpieczeństwo i życie pacjentów - mówi dr Tadeusz Olszewski, właściciel Alvo Sp. z o.o. Sp.k.

Firma Alvo Sp. z o.o. Sp.k. z Wielkopolski oferuje mobilne oddziały szpitalne również w modelu wynajmu długoterminowego. W ubiegłym roku na zlecenie rządu jednego z krajów dalekiej Azji dostarczyli dwa w pełni wyposażone kompleksy szpitalne, na 48 łóżek łącznie. Modułowe ambulatorium Alvo użyczyło poznańskiemu szpitalowi nieodpłatnie. Misją firmy jest: „Istniejemy po to, by tworzyć lepsze warunki leczenia. Dla każdego. Wszędzie na świecie”.

Poznań, 2 kwietnia 2020

Aktualności

Pracownia hemodynamiki w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze

Nowa pracownia hemodynamiki w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze z higieniczną zabudową modułową ALVO Medical.

czytaj więcej
ST Medical Clinic w Szczecinie

Klinika ST Medical Clinic w Szczecinie działa już w nowej zintegrowanej sali operacyjnej.

czytaj więcej
Szpital MSWiA w Poznaniu

Szpital MSWiA w Poznaniu - otwarcie bloku operacyjnego.

czytaj więcej
Więcej aktualności »