O nas

Istniejemy po to, by tworzyć lepsze warunki leczenia. Dla każdego. Wszędzie na świecie.

ALVO tworzy nowoczesne rozwiązania i wyposażenie do bloków operacyjnych oraz innych pomieszczeń szpitalnych. Koncepcje zmieniamy w gotowe produkty. Wytwarzamy je i instalujemy pod klucz. Nasza fabryka mieści się w Polsce, gdzie odbywa się cały proces produkcji. Współpracujemy ze szpitalami na całym świecie, a w wybranych miejscach posiadamy nasze biura sprzedaży i dystrybucji. 20 lat doświadczenia czyni z nas pewnego partnera biznesowego.

Firma ALVO projektuje i wyposaża szpitale w Polsce i na świecie. Wyposaża je kompleksowo - odzabudowy panelami ze szkła lub stali nierdzewnej, poprzez sufity systemowe i nawiewy laminarne, przyłącza techniczne, okna podawcze, pomieszczenia przygotowania pacjenta, myjnie dla chirurgów, drzwi, okna, przeszklenia. W ofercie ALVO znajdują się również: stoły operacyjnelampy operacyjne LED, retraktory chirurgiczne, meble medyczne. Oferowany przez ALVO system sterowania urządzeniami na sali operacyjnej ALVO INTEGRA umożliwia wysokiej jakości zarządzanie obrazem medycznym i dystrybucje obrazu poza salę lub poza szpital.

Wykorzystujemy innowacyjne metody projektowania, poprzez zastosowanie zaawansowanej techniki skanowania laserowego pomieszczeń 3D i wizualizacje symulacyjne. Projektując nowoczesną salę operacyjną uwzględniamy: architekturę przestrzeni, liczbę personelu, rodzaj zabiegów i specjaliztyczną aparaturę medyczną, planowaną do ich przeprowadzania. Dużą wagę przywiązujemy również do designu, gdyz wierzymy, iz harmonijne wnętrza mają ogromny wpływ na rekonwalescencję pacjentów oraz komfort zespołu operacyjnego. Doświadczony zespół lekarzy, inżynierów, projektantów i architektów dba o wysoką jakość wyrobów i usług na każdym etapie projektu.

Firma inwestuje w rozwój nowych maszyn i technologii oraz doskonalenie kwalifikacji pracowników, co powoduje ciągły rozwój firmy. Dbamy o zapewnienie i utrzymanie bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegów medycznych, w czasie ratowania życia pacjentów oraz ich rekonwalescencji. Naszym klientom zapewniamy serwis oraz dajemy gwarancję długoletniej eksploatacji naszych wyrobów.

W 2001 roku wprowadzono w Firmie System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000, który daje gwarancję najwyższej jakości na każdym etapie powstawania produktu - od projektu poprzez dokumentację techniczną, zastosowany materiał i metody produkcji, po finalna kontrolę każdego wyrobu. Ponadto w maju 2009 roku firma uaktualniła system do wymagań EN ISO 9001:2008        i wdrozyła system zarządzania jakością dla wyrobów medycznych EN ISO 13485:2003+AC:2007.

Nasza siedziba

Profil firmy