Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej

photo

Postępy w kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej na przykładzie osiagnięć Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

11:00 - 12:30 (Wtorek, 30 stycznia)

Instruktor:

Profesor doktor habilitowany nauk medycznych, kardiolog. Współzałożyciel, obecny Prezes Zarządu i były Przewodniczący Rady Nadzorczej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS). Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który ukończył z wyróżnieniem w 1985 roku oraz studiów Executive MBA w ramach programu TRIUM, prowadzonego przez szkoły LSE, NYSU i HEC. Profesor Paweł Buszman wprowadził do Polski wiele innowacyjnych metod leczenia chorób serca i naczyń z wykorzystaniem technik wewnątrznaczyniowych, w tym m.in. stentów i aterektomii stosowanych w celu leczenia chorób tętnic obwodowych. Jest pionierem w inwazyjnym leczeniu choroby wieńcowej u pacjentów ze zwężeniem pnia lewej tętnicy wieńcowej przy użyciu stentów (program LE MANS). Współtwórca pierwszego programu interwencyjnego leczenia zawału serca w Polsce, opracował i wdrożył metody przezskórnej rewaskularyzacji u chorych z pozawałowym uszkodzeniami mięśnia sercowego (program ReHeaT), stentowania tętnic szyjnych (program CAPTAS) oraz metod miejscowego podawania leku do ściany tętnicy. Wdrożył także modele doświadczalne do oceny uszkodzenia poreperfuzyjnego mięśnia sercowego oraz restenozy tętnic wieńcowych w pracowni doświadczalnej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Kostkowicach (dzisiejsze Centrum Badawczo-Rozwojowe). W roku 1998 został odznaczony przez Ministra Zdrowia medalem za osiągnięcia w medycynie. Laureat nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w kategorii "Sukces".

Dołącz do nas - Sheikh Saeed Campus.

Zobacz więcej: https://www.arabhealthonline.com/en/education/hands-on-training.htmlAktualności

Arab Health 2019: ALVO stoisko S3D50, Sheikh Saeed Hall

Odwiedź ALVO Medical w Sheikh Saeed Hall, stoisko S3D50 i odkryj nowości w portfolio ALVO.

czytaj więcej
Kurs dla kierowników bloków operacyjnych

W dniach 22-23 listopada 2018 r. odbędzie się kurs dla kierowników bloków operacyjnych organizowany przez Fundację Akademia Aesculap we współpracy z firmami ALVO, B.Braun i Dräger.

czytaj więcej
Targi MEDICA 2018

Zapraszamy na stoisko Hala 13 stoisko 10, Düsseldorf, Niemcy

czytaj więcej
Więcej aktualności »